The National Library of Georgia Home - About Library - E-Resources 
  Login
Georgian Authors
HomeCategories  
Search
Author Name:

This unique reference book contains Georgian author biographies living in Georgia and outside the country.


დავით გოგიბედაშვილი

Other name:დეფი  (Pseudonym)
Date of birth:21 June, 1968  (45 years)
Category:Writer, Journalist

Biography

დაბადების ადგილი: ქ. თბილისი.

დაამთავრა თბილისის სამხატვრო აკადემიის არქიტექტურის ფაკულტეტი 1992 წელს. 1998 წელს გოეთეს ინსტიტუტის ენის შემსწავლელი კურსები.

მუშაობდა ჟურნალ "ანაბეჭდში" თავისუფალი ავტორის სტატუსით.

1999–2004 წლებში იბეჭდებოდა მისი ესეები "თავისუფალი ავტორი" გაზეთ "24 საათში", ხოლო 1996 წელს კი გაზეთ "ივერია–ექსპრესში" გამოქვეყნდა "ესეები, ნოველები". ლიტერატურულ კაფეში კითხულობს ლექციებს პოეზიასა და პროზაში. პარალელურად იბეჭდება გაზეთ "პარნასსა" და ალმანახ "ლიტერატურულ პალიტრაში".

Awards and Honors

  • 1994 - ელექტრონულ–მედია ფესტივალი "მანა" ( გრან–პრი)
    ჟურნალისტიკაში დამსახურებისთვის

Bibliography


Share: