The National Library of Georgia Home - About Library - E-Resources 
  Login
Biographical Dictionary
HomeCategories  
Search
Person Name:

The Biographical Dictionary of Georgia covers biographies of people who belong to history of Georgia, who are linked with Georgia, lived in or beyond it.

The dictionary is supported by the National Parliamentary Library of Georgia.

The project aims at publishing the biographies of outstanding Georgians. We hope that whole Georgia will be involved in filling this unique dictionary.

Contact information
+995 (32) 297-16-12



გულადი ფეტელავა

გულადი ფეტელავა
Other name:გური ოტობაია  (Pseudonym)
Date of birth:6 September, 1952  (62 years)
Category:Journalist

Biography

დაბადების ადგილი: გალის რ-ნი, სოფ. ოტობაია. 

დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი 1975 წელს.

წლების მანძილზე იყო ჟურნალ-გაზეთების რედაქტორი. წერს ლექსებსა და რომანებს. გამოსცემს ყოველკვარტარულ ჟურნალს "კირბისი"(ოქროს საწმისი), ოთხტომეული ბელეტრისტული მატიანეს "სუფევას"-ს ავტორი. კინოსცენარისტი, რედაქტორი. 

Bibliography

  • ჰოუნანა : Hounana. ლექსები მეგრულ და ქართულ ენაზე (Author). - თბილისი, ინოვაცია, 2010. - 478გვ.. - ISBN: 978-9941-9125-2-8
  • მუმლიმუხასა აფხაზეთისათვის : ბელეტრისტ. ინტერვიუ თამაზ ნადარეიშვილთან (Author). - თბილისი, ერთი ბელეტრისტის ტრიბუნა-გური ოტობაია, 1999. - 97გვ.
  • სამეგრელო საქართველოს ბურჯი : სჯა-ბასი ოთარ ხუფენიასთან (Author). - თბილისი, ერთი ბელეტრისტის ტრიბუნა - გური ოტობაია, 1999. - 113გვ.
  • საქართველოს უკვდავების ფორმულა : ბელეტრისტული ინტერვიუ ჯ. წულაიასთან (Author). - თბილისი, ერთი ბელეტრისტის ტრიბუნა - გური ოტობაია, 1999. - 184გვ.
  • როკი : რომანი. მეორე წიგნი ტრილოგიისა "ოდაბადე, როგორც ასეთი". (Author). - თბილისი, მერანი, 1998. - 896გვ.
  • სიცოცხლემისჯილი : რომანი ტრიადა (Author). - თბილისი, მერანი, 1990. - 424გვ.

Share: