The National Library of Georgia Home - About Library - E-Resources 
  Login
Biographical Dictionary
HomeCategories  
Search
Person Name:

The Biographical Dictionary of Georgia covers biographies of people who belong to history of Georgia, who are linked with Georgia, lived in or beyond it.

The dictionary is supported by the National Parliamentary Library of Georgia.

The project aims at publishing the biographies of outstanding Georgians. We hope that whole Georgia will be involved in filling this unique dictionary.

Follow on Facebook



თამარ ქერეჭაშვილი (ხელოვნებათმცოდნეობის კანდიდატი)

თამარ ქერეჭაშვილი
Other name:თამარ ლორთქიფანიძე, ქეთი გოცირიძე თამრიქერეჭა  (Pseudonym)
Date of birth:16 September, 1967  (47 years)
Category:Critic, Musician, Entertainer

Biography

დაბადების ადგილი: ქ. თბილისი.

დაამთავრა თბილისის ვანო სარაჯიშვილის სახელობის სახელმწიფო კონსერვატორია მუსმცოდნეობის სპეციალობით 1986 წელს.

1991-1993წწ. მუშაობდა გაზეთ "THE GEORGIAN TIMES" მუსიკის განყოფილების რედაქტორად; 1993-2000წწ. - გაზეთ "დილის გაზეთი"-ს კულტურის განყოფილების რედაქტორად; 1997-2001წწ. - ქართული PEN-CLUB-ის გაზეთ და ჟურნალ "ქომაგი-ს სამხატვრო საბჭოს წევრი, ხელოვნების განყოფილების  რედაქტორად თამარ ლორთქიფანიძისა და ქეთი გოცირიძის ფსევდონიმით; 2001-2003წწ. გაზეთ "ქართული სიტყვა"  ხელოვნების განყოფილების რედაქტორად; ამავე პერიოდში მუშაობდა გაზეთ "24 საათი"-ს რუბრიკა "დედაქალაქი" რედაქტორად. თანამშრომლობდა ჟურნალებთან "პირველი" და "მუსიკალური საქართველო". 2004წ. - ვ. სპივაკოვის საერთაშორისო ფესტივალის "მოსკოვი ხვდება მეგობრებს" ერთ-ერთი ორგანიზატორი; 2006- 2011წწ. - კინოსტუდია "დამოუკიდებელი კინოპროექტი"  PR მენეჯერი; 2007წ. - ფილმის "სახლი სიხარულისა" და 2009 წელს ფილმის "ქუჩის დღეები"  მუსიკალური რედაქტორი.

საკანდიდატო დისერტაციის თემა -"კინოსა და მუსიკის ინტეგრაციის საკითხი გ. ყანჩელის შემოქმედებაში".   

Member of Organizations

  • დამოუკიდებელ ჟურნალისტთა საერთაშორისო ასოციაცია, წევრი
  • ვ. სპივაკოვის საერთაშორისო საქველმოქმედო ფონდი, ოფიციალური წარმომადგენელი საქართველოში და ფონდის კონსულტანტი (2004-2012)
  • ნიჭიერ ბავშვთა დახელოვნების ცენტრის "integracia XXI” , დამფუძნებელი და გენერალური დირექტორი (2004-2010)
  • საქართველოს კომპოზიტორთა და მუსიკისმცოდნეთა კავშირი, კავშირის წევრი (2009-)
  • საქმუსინფორი - მუსიკის საინფორმაციო ცენტრი, unesco-ს წევრი (1987-)

Bibliography


Share: